Wybieramy lustro - misja specjalna ! 0
Wybieramy lustro - misja specjalna !
Gdzie zawiesić lustro?

W ogromie dostępnych na rynku kształtów i rozmiarów luster warto przemyśleć przed zakupem gdzie powiesimy to lustro i co będzie się w nim odbijało. Znajdźmy na ścianie takie miejsce, z najlepszą perspektywą, aby i mieszkańcy i nasi goście mogli się cieszyć widokiem powielonych obrazów, oprawionych fotografii czy zieleni za oknem, lub innych ciekawych elementów wyposażenia znajdujących się we wnętrzu, odbitych w lustrze.

W jakim rozmiarze?

Przed wyborem i zakupem lustra warto dokładnie zmierzyć ścianę i miejsce, w którym ma zawisnąć lustro. Poza wymiarami warto dokładnie przyjrzeć się przestrzeni i wyobrazić sobie jak będzie wyglądała ta ściana, gdy zawiesimy na niej lustro. Dzięki większemu rozmiarowi lustra i jego odbiciu możemy zyskać w pomieszczeniu zaskakująco nową perspektywę i doświetlenie pomieszczenia. Odpowiednia wielkość lustra i jego proporcje mogą powiększyć optycznie i doświetlić małe pomieszczenia, pogłębić poczucie przestrzeni. Duże rozmiary luster (są to często gładkie tafle szkła), umieszczamy w łazienkach, gdzie w szczególności zależy nam na powiększeniu i zyskaniu większej przestrzeni i światła, tu jak najbardziej możemy sobie na to pozwolić. Jednak czasami, gdy łazienka jest mała i posiada mankamenty warto zwrócić uwagę na to co będzie się w zastosowanym lustrze odbijało, czy to na czym nam zależy. I tu odpowiednie położenie jest bardzo ważne. Gdy wieszamy lustro wąskie i wysokie, aby przejrzeć się od stóp do głów, ustalamy wysokość odpowiednią do wzrostu i wygodną dla wszystkich domowników.

W jakim kształcie?

Kształt lustra to podstawowa cecha, bardzo istotna z punktu widzenia zaaranżowania całego wnętrza. Należy mieć go na uwadze w zależności od stylu, który w danym wnętrzu panuje. Są różne szkoły, jedne mówią o tym, aby przedmiot dodawany wpisywał się w panującą stylistykę, a inna mówi o tym, że może być obiektem, który celowo będzie się wyróżniać we wnętrzu. Wybierając lustro pomyślmy, czy chcemy, aby wisiało na ścianie w miejscu centralnym, w pionie czy w poziomie, nad łóżkiem, kominkiem czy komodą. Często meble, nad którymi lustro zawiśnie podpowiadają nam kształt, dlatego nad komodą czy łóżkiem świetnie będzie się prezentowało lustro umieszczone w poziomie. Nad kominkiem może być kwadrat bądź w pozycji pionowej. Zaś gdy umieszczamy lustra na drzwiach, w garderobie bądź w korytarzu tu doskonale sprawdzi się lustro w pozycji pionowej co umożliwi nam ujęcie całej sylwetki. Dzięki innowacyjnym technologiom cięcia szkła obecnie powstają lustra o przeróżnych, nierzadko zaskakujących kształtach. Możemy wybierać wśród tradycyjnych prostych i okrągłych lub w finezyjnych kształtach. Jeżeli boimy się ryzykować, to wybierając kształt lustra, warto zasugerować się kształtami które mamy w pomieszczeniu, i tak np. jeżeli meble mają geometryczne i ostre formy, to zastosujmy lustra w kształcie prostokąta lub kwadratu, zaś z meblami o łagodnej i opływowej formie lepiej będzie komponowało się lustro okrągłe lub owalne. W niskich pomieszczeniach wstawmy lustra wysokie i wąskie prostokąty – podwyższą je optycznie. W wysokich i wąskich pomieszczeniach świetnie sprawdzą się lustra umieszczone w poziomie – optycznie obniżą pomieszczenie i dodadzą przestrzeni.

W jakim stylu?

Styl lustra najczęściej powinien nawiązywać do stylu w konkretnym pomieszczeniu i odnosić się do jego wystroju i estetyki. Można pozwolić sobie na fantazję, ale nie należy nadmiernie mieszać stylów. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się minimalistyczne modele luster, w klasycznych eleganckich wnętrzach doskonale wpasują się lustra o finezyjnie zdobionych złotych i srebrnych ramach. Lustra w naturalnych drewnianych ramach idealnie wpiszą się we wnętrza, gdzie dominują naturalne materiały, takie jak kamień czy korek. Możemy przebierać w kształtach, wielkościach, stylach, obramowaniach i kolorach. Gdy chcemy, aby lustro w pełni mogło oddawać naturalny wygląd i nie zniekształcało wizerunku warto wybrać lustro srebrne. W przypadku gdy chcemy, aby lustro pełniło funkcję dekoracyjną, można zdecydować się na model, którego szkło będzie w innych odcieniach, np. grafitu lub brązu.

Z ramą i oświetleniem?

Bardzo często w ostatnim czasie spotyka się lustra jednokolorowe, gładkie w minimalistycznych i prostych ramach. Takie modele sprawiają, że przestrzeń jest powiększona i uporządkowana. Jednak dla osób, które preferują lustra z obramowaniem, mają bardzo szeroki wybór możliwości dzięki coraz to nowym pomysłom, pojawiającym się na rynku. Od ram drewnianych, lekko zdobionych, poprzez bogato zdobione aż po szklane ramy bardzo wymyślne. Taki model lustra zdecydowanie może zmienić wnętrze i miejsce, w którym będzie zawieszony. Ważne, aby nie przesadzić ze zdobieniami, warto zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać i jak bardzo chcemy, aby dominowało we wnętrzu. W tym przypadku, możemy nadal się w nim przejrzeć ale absolutnie będzie pełnić funkcję dekoracyjną we wnętrzu. Doskonałym towarzyszem lustra może być dodatkowe oświetlenie. Przede wszystkim w łazience czy przy toaletce tam, gdzie ma stwarzać idealne warunki do codziennych czynności; golenia, makijażu. Warto dodać punktowe lub listwowe oświetlenie, nieoślepiające użytkowników podczas tych precyzyjnych czynności. Ciekawym rozwiązaniem są lustra, które mają już wpuszczone lub zainstalowane oświetlenie w tafli szkła. Aby zaś dodać dekoracyjności lustrom można je dodatkowo doświetlić rozproszonym źródłem światła od spodu, kreując w ten sposób bardzo efektowną dekorację, stworzyć wyjątkowy klimat. Dla wielbicieli samodzielnych modyfikacji są dostępne na rynku taśmy LED, które można wkomponować w istniejące w lustrach linie, piaskowane fragmenty, wszystko zależy od indywidualnej fantazji i wyobraźni. Nowoczesne rozwiązania dają nam ogrom możliwości.

Wybierz lustro stworzone dla Ciebie!

https://mebleonedesign.pl/lustra 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl