Szklany blat, jego zalety i wady! 0
Szklany blat, jego zalety i wady!

Gdzie szukać inspiracji?

Od zawsze wiadome jest, że dom czy mieszkanie, jest naszą wizytówką. Wystrój domu oraz przedmioty, które się w nim znajdują bardzo dużo mówią o właścicielach, o tym co jest dla nich ważne, jaki styl preferują, podkreślają ich charakter. Jeżeli nie mamy pod ręką architekta wnętrz, z pomocą przychodzą nam; porady i inspiracje od znajomych, obszerna prasa wnętrzarska, programy telewizyjne poruszające tę tematykę i dostępne blogi wnętrzarskie, które mogą być bardzo przydatne w urządzaniu wnętrz - wystarczy po nie sięgnąć! Wybór odpowiednich mebli do naszych domów czy mieszkań to zadanie, które oczywiście nie należy do najłatwiejszych, ale jest jak najbardziej do wykonania.

Stoły szklane i ich zalety

W tym artykule spróbuję przybliżyć zalety i wady stołów ze szklanym blatem. Ten wyjątkowy typ mebla ma swoich wielkich fanów i zadeklarowanych przeciwników. Największą zaletą szklanych stołów jest ich ponadczasowy wygląd. Szklane stoły są wyjątkowo eleganckie, nie przytłaczają wnętrza, w którym się znajdują. Ogromną zaletą tego mebla jest jego oryginalność. Dzięki swojemu, niepowtarzalnemu wyglądowi stanowią ciekawy punkt aranżacyjny w pomieszczeniu. Stoły ze szklanym blatem w przeciwieństwie do stołów wykonanych z drewna nadają wnętrzu lekkości, nawet gdy występują w dużych rozmiarach. Ze względu na swoją optyczną lekkość idealnie pasują do małych pomieszczeń, w postaci ławy czy stolika kawowego. Duże tafle szkła świetnie zaprezentują się w przestronnych i dużych salonach, gabinetach czy salach konferencyjnych.

Trwałość i wytrzymałość stołu z blatem szklanym

Mogłoby się wydawać, że stoły ze szklanym blatem są nietrwałe – nic bardziej mylnego. Szkło, z którego są wykonane w porządnych szklanych stołach jest grube i hartowane. Dzięki temu nie tak łatwo je rozbić. Cechą hartowanego szkła jest to, że po uderzeniu rozbija się na małe cząstki o tępych krawędziach. Nie będzie na pewno problemu z postawieniem na takim blacie gorących naczyń. Jeżeli mamy do czynienia z blatem hartowanym, to najczęściej taka informacja jest umieszczona gdzieś na rancie, na krawędzi blatu, czasami trudna do znalezienia. Dzięki procesowi hartowania w jego strukturze dokonują się zmiany naprężeń wewnętrznych, powodujące wzrost wytrzymałości na zginanie i wzrost naprężeń termicznych. Cecha ta sprawia, że szkło hartowane stosowane jest w miejscach szczególnie odpowiedzialnych i wrażliwych – o dużym zagrożeniu rozbiciem lub poddanych silnemu nasłonecznieniu.

Minusy szklanych blatów

Minusem takich stołów jest to, że widoczne są najdrobniejsze zabrudzenia wliczając w to odciski palców. Na szklanych blatach podczas ich intensywnego użytkowania z czasem mogą pojawiać się drobne zarysowania. Jeżeli są to delikatne ryski można je wypolerować czy zeszlifować. Tę czynność najlepiej zlecić osobom doświadczonym z branży. Głębokie rysy i obtłuczenia na brzegach stołu niestety wiążą się jedynie z wymianą takiego blatu.

Czyszczenie i pielęgnacja stołów szklanych

Stół ze szklanym blatem to bardzo efektowny i elegancki element pomieszczenia. W ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Aby wciąż był atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, musimy w odpowiedni sposób obchodzić się z nim, utrzymując go w czystości. Powinniśmy jednak wiedzieć, że stół ze szklanym blatem będziemy musieli często przecierać. Przede wszystkim musimy pamiętać, aby czyścić go z obu stron, w szczególności, gdy stół jest niepolakierowany i blat jest z przezroczystej tafli szkła. Czyszczenie blatu ze szkła-nic bardziej prostego. Możemy użyć preparatów do mycia szyb i zabrudzenia szybko schodzą. Preparat nanosimy na szklaną powierzchnię i przecieramy szmatką nie pozostawiająca włókien lub ręcznikiem papierowym. Postępujemy w ten sam sposób, jak podczas mycia okien czy luster. 

Sprawdź na https://mebleonedesign.pl/stoliki-lawy-szklane oraz https://mebleonedesign.pl/stoly-szklane i ciesz się wyjątkową formą ław, stolików i stołów ze szklanym blatem z hartowanego szkła.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl