Ponadczasowy projekt 0
Ponadczasowy projekt

Ponadczasowy projekt

Projektowanie to połączenie artystycznej formy z funkcjonalnością, często wypływająca z potrzeby ludzkiej. W obecnej chwili projektując meble czy inne formy użytkowe, twórca marzy o tym, aby zapisać się w historii designu. Z pewnością dawni, wcale nie odlegli twórcy nie sądzili, że ich projekty przetrwają dziesiątki lat.

W XX wieku powstało wiele interesujących projektów krzeseł, które stały się ikonami stylu i z których bardzo chętnie korzystamy podczas urządzania przestrzeni domowych, biurowych czy hotelowych. Dzięki naszej odwadze w poszukiwaniu, przedłużamy życie tym wyjątkowym projektom.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych krzeseł w historii jest Thonet, nazywany "krzesłem krzeseł". Thonet był i nadal jest lubiany nie tylko przez ważne osobistości tamtych czasów, ale to gięte krzesło przemówiło także do milionów zwykłych ludzi na całym świecie - sprzedano ponad 80 milionów sztuk, i wciąż cieszy się ogromną popularnością.


Początek, jak to zwykle bywa, w przypadku niezwykłych przedmiotów, był bardzo klasyczny. Michael Thonet – niemiecko-austriacki stolarz i pionier przemysłowej produkcji mebli, ponad wiek temu, zapragnął stworzyć krzesło, o prostej formie, wygodne i tanie, aby było dostępne dla wszystkich. Te marzenia przekuł w projekt pod numerem 14. Pomimo wielu jego form, ten jest kwintesencją artystycznej formy, wygody i ceny. Można go spotkać w prywatnych mieszkaniach, a także w najsławniejszych muzeach i galeriach na całym świecie.

Zapraszamy do obejrzenia krzeseł z naszej oferty; https://mebleonedesign.pl/krzesla

Polskie projekty

W historii światowego designu zapisały się polskie projekty krzeseł.

- Krzesło Stanisława Witkiewicza z ok.1900 roku, w stylu zakopiańskim.

- Krzesło z 1930 roku Jana Kurzątkowskiego z czasów rozkwitu stylu art deco.

- Krzesło Władysława Wołkowskiego z 1952 r. asymetryczne, zbudowane z wiązek wikliny.

- Krzesło Marii Chomentowskiej z 1956 r. z gotowych kształtek z giętej sklejki.

- Krzesło Wars z 1978 r. projektu Zenona Bączyka, o zwartej formie i rękodzielniczym wykończeniu.

- Krzesło Delikatne Szczęście z 1997r. projektu Macieja Tasiemskiego, o nietypowym kształcie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl