Wybieramy lustro - misja specjalna ! 0
Wybieramy lustro - misja specjalna !
Gdzie zawiesić lustro?

W ogromie dostępnych na rynku kształtów i rozmiarów luster warto przemyśleć przed zakupem gdzie powiesimy to lustro i co będzie się w nim odbijało. Znajdźmy na ścianie takie miejsce, z najlepszą perspektywą, aby i mieszkańcy i nasi goście mogli się cieszyć widokiem powielonych obrazów, oprawionych fotografii czy zieleni za oknem, lub innych ciekawych elementów wyposażenia znajdujących się we wnętrzu, odbitych w lustrze.

czytaj całość »
Lustro, historia niezwykła ! 0
Lustro, historia niezwykła !
Skąd się wzięło lustro, czyli historia zwykłego przedmiotu o niezwykłych właściwościach!
 
Pierwsze lusterka powstały ok 1000 lat p.n.e. Lustro należy do jednych z najstarszych wynalazków ludzkiej cywilizacji. To niezwykły i magiczny przedmiot. Jego powierzchnia odbija i skupia światło, co sprzyja uzyskiwaniu efektu powiększania przestrzeni, bogactwa i szczęścia. Jak z większością przedmiotów użytku codziennego, nie zastanawiamy się skąd się wzięły. Po prostu są. Ten niezbędny przedmiot, który jest częścią wyposażenia każdego domu czy mieszkania, ma niezwykle ciekawą historię, magiczne znaczenie i bardzo szerokie zastosowanie.
czytaj całość »
Fil a Fil 0
Fil a Fil

Ciekawostka:

Fil à fil, fil-à-fil; tkanina wełniana z przędzy czesankowej o splocie skośnym i charakterystycznym deseniu, powstałym przez różnicę w kolorze parzystych i nieparzystych nici wątku i osnowy.

czytaj całość »
"Sacco" po prostu worek! 0
"Sacco" po prostu worek!

„Miękkie siedzisko wypełnione styropianowymi kulkami pół wieku temu wkroczyło do zbiorowej wyobraźni, wciąż nam towarzyszy, zachwycając nowymi formami i kolorami”

 „Sacco” - po prostu worek!

Inspirację dla tego typu siedziska stanowią woreczki często wypełnione suchymi ziarnami, grochem czy fasolą. Stąd też bierze się angielska nazwa tego siedziska „Beanbag”. Przedmioty tego typu wciąż są używane do gry i zabawy - woreczki sensoryczne, które służą do ćwiczeń i zabaw rozwijających funkcjonowanie zmysłu dotyku, czy do ćwiczenia umiejętności żonglerskich. Aby poznać historię trzeba się cofnąć do 1968 roku, w którym to włoscy projektanci: Piero Gatti, Cesare Paolini oraz Franco Teodoro zaczęli myśleć o fotelu, który nie tylko idealnie dopasuje się do ciała użytkownika, ale może być wielofunkcyjny a także lekki i łatwy do przenoszenia. Zaś jego wygląd miał być na tyle uniwersalny, aby wpasować się do bardzo różnych wnętrz. Niemożliwe stało się możliwe! Zwłaszcza, że projektanci wymarzyli sobie tak plastyczny materiał jakim są śnieg lub woda… Dla firmy Zanotta powstał mebel „Sacco”, który został wypełniony elastycznymi kulkami z polistyrenu (styropianu) przypominającymi popcorn.

czytaj całość »
Przestrzeń biurowa 0
Przestrzeń biurowa

Budowanie przestrzeni biurowej

Niezależnie czy mamy do zaprojektowania, ogromną przestrzeń biurową, czy małe biuro, nierzadko domowe - to aranżacyjne wyzwanie. To misja, w której poznamy wiele możliwości, a która ostatecznie przyniesie nam wiele satysfakcji. Rozległy temat, który spróbujemy przybliżyć.

Coraz częściej mówi się o społecznym aspekcie pracy. Biuro ma służyć nie tylko do wykonywania pracy, ma być także miejscem nawiązywania kontaktów. A przestrzeń powinna być tak zaprojektowana, by pracownicy mogli się poznać, pokonwersować i wymieniać doświadczeniami oraz pomysłami. W ostatnich latach można także zaobserwować, że trendy w urządzaniu wnętrz biurowych ulegają ciągłym przekształceniom. Pojawiają się coraz to odważniejsze, bardziej oryginalne pomysły i rozwiązania, często wzorowane, na największych i najbardziej wpływowych korporacjach na świecie. Możemy sprawiać, aby pracownik czuł się doskonale w swoim miejscu pracy, pracował najwydajniej w zaaranżowanym biurze, które jest przede wszystkim doskonałą wizytówka firmy. Wpływ na to ma przede wszystkim organizacja komfortowej przestrzeni do pracy.

czytaj całość »
Historia krzesła 0
Historia krzesła
     
 

Świadomość formy

Coraz więcej ludzi interesuje się w naszych czasach kształtowaniem swego najbliższego otoczenia. Mieszkanie, meble i piękne przedmioty użytkowe przyciągają powszechną uwagę. Nowe meble ze swymi nowoczesnymi formami są może bliższe sercu młodego pokolenia, ale stare nie utraciły swej atrakcyjności. …                                                                                                                                

Warto wiedzieć na czym siedzisz!                                                                                     

Krzesło, bo o nim mowa, to mebel do siedzenia, z oparciem z tyłu, przeznaczony dla jednej osoby, do relaksu i wypoczynku. To mebel bardzo oczywisty, który po prostu jest. Bez niego nie mogłoby odbyć się żadne spotkanie. Korzystamy z niego codziennie i to nic nadzwyczajnego. Tak zwyczajny mebel o bardzo interesującej historii. Ten prosty, codzienny mebel miał w historii wiele odsłon, wiele typów i zastosowań, czasami bardzo zaskakujących. Każda z epok wydała swoje typy.

 
     
czytaj całość »
Lśniący szklany blat, jak go czyścić? 0

 

Stół ze szklanym blatem to bardzo efektowny i elegancki element pomieszczenia. W ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Aby wciąż był atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, musimy w odpowiedni sposób obchodzić się z nim, utrzymując go w czystości.

Stół szklany doskonale odnajduje się w większości stylów aranżacji wnętrz. Tafla hartowanego szkła nadaje mu lekkości i nie przytłacza pomieszczenia. Na pewno, każdy zwróci na niego uwagę, i wtedy warto aby był lśniący i czysty. Przede wszystkim musimy pamiętać, aby czyścić go z obu stron, w szczególności gdy stół jest niepolakierowany, i blat jest z przezroczystej tafli szkła. Do czyszczenia blatu szklanego możemy użyć preparatów do mycia szyb. Nanosimy je na szklaną powierzchnię i przecieramy szmatką nie pozostawiająca włókien lub ręcznikiem papierowym. Postępujemy w ten sam sposób, co podczas mycia okien czy luster. Naturalną alternatywą dla płynu do mycia szyb jest delikatny roztwór octu, który poza specyficznym zapachem ma świetną jakość czyszczenia. Roztwór powinien być przygotowany w stosunku 4:1, czyli na cztery części wody przypada jedna część octu.

czytaj całość »
Historia stołu w zarysie 0
Historia stołu w zarysie

 

W obecnych czasach z internetu możemy dowiedzieć się wszystkiego. Jednak każdy z nas jest indywidualistą, ma własne wyobrażenie, szukając mebli do swojego domu, mieszkania, biura czy gabinetu.

Zanim wybierzemy odpowiedni stół dla siebie, przeglądamy wiele ofert, oglądamy pisma wnętrzarskie, korzystamy z dostępnych podpowiedzi. Wybór odpowiedniego stołu przybiera formę misji. A gdy już dokonamy wyboru, warto wiedzieć jakie znaczenie ma wybrany przez nas mebel. Podziwiając jego piękno i funkcjonalność będziemy jeszcze wiedzieć coś więcej o jego znaczeniu przez wieki w codziennym życiu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl