Przestrzeń biurowa 0
Przestrzeń biurowa

Budowanie przestrzeni biurowej

Niezależnie czy mamy do zaprojektowania, ogromną przestrzeń biurową, czy małe biuro, nierzadko domowe - to aranżacyjne wyzwanie. To misja, w której poznamy wiele możliwości, a która ostatecznie przyniesie nam wiele satysfakcji. Rozległy temat, który spróbujemy przybliżyć.

Coraz częściej mówi się o społecznym aspekcie pracy. Biuro ma służyć nie tylko do wykonywania pracy, ma być także miejscem nawiązywania kontaktów. A przestrzeń powinna być tak zaprojektowana, by pracownicy mogli się poznać, pokonwersować i wymieniać doświadczeniami oraz pomysłami. W ostatnich latach można także zaobserwować, że trendy w urządzaniu wnętrz biurowych ulegają ciągłym przekształceniom. Pojawiają się coraz to odważniejsze, bardziej oryginalne pomysły i rozwiązania, często wzorowane, na największych i najbardziej wpływowych korporacjach na świecie. Możemy sprawiać, aby pracownik czuł się doskonale w swoim miejscu pracy, pracował najwydajniej w zaaranżowanym biurze, które jest przede wszystkim doskonałą wizytówka firmy. Wpływ na to ma przede wszystkim organizacja komfortowej przestrzeni do pracy.

czytaj całość »
Historia krzesła 0
Historia krzesła
     
 

Świadomość formy

Coraz więcej ludzi interesuje się w naszych czasach kształtowaniem swego najbliższego otoczenia. Mieszkanie, meble i piękne przedmioty użytkowe przyciągają powszechną uwagę. Nowe meble ze swymi nowoczesnymi formami są może bliższe sercu młodego pokolenia, ale stare nie utraciły swej atrakcyjności. …                                                                                                                                

Warto wiedzieć na czym siedzisz!                                                                                     

Krzesło, bo o nim mowa, to mebel do siedzenia, z oparciem z tyłu, przeznaczony dla jednej osoby, do relaksu i wypoczynku. To mebel bardzo oczywisty, który po prostu jest. Bez niego nie mogłoby odbyć się żadne spotkanie. Korzystamy z niego codziennie i to nic nadzwyczajnego. Tak zwyczajny mebel o bardzo interesującej historii. Ten prosty, codzienny mebel miał w historii wiele odsłon, wiele typów i zastosowań, czasami bardzo zaskakujących. Każda z epok wydała swoje typy.

 
     
czytaj całość »
Lśniący szklany blat, jak go czyścić? 0

 

Stół ze szklanym blatem to bardzo efektowny i elegancki element pomieszczenia. W ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Aby wciąż był atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, musimy w odpowiedni sposób obchodzić się z nim, utrzymując go w czystości.

Stół szklany doskonale odnajduje się w większości stylów aranżacji wnętrz. Tafla hartowanego szkła nadaje mu lekkości i nie przytłacza pomieszczenia. Na pewno, każdy zwróci na niego uwagę, i wtedy warto aby był lśniący i czysty. Przede wszystkim musimy pamiętać, aby czyścić go z obu stron, w szczególności gdy stół jest niepolakierowany, i blat jest z przezroczystej tafli szkła. Do czyszczenia blatu szklanego możemy użyć preparatów do mycia szyb. Nanosimy je na szklaną powierzchnię i przecieramy szmatką nie pozostawiająca włókien lub ręcznikiem papierowym. Postępujemy w ten sam sposób, co podczas mycia okien czy luster. Naturalną alternatywą dla płynu do mycia szyb jest delikatny roztwór octu, który poza specyficznym zapachem ma świetną jakość czyszczenia. Roztwór powinien być przygotowany w stosunku 4:1, czyli na cztery części wody przypada jedna część octu.

czytaj całość »
Historia stołu w zarysie 0

 

W obecnych czasach z internetu możemy dowiedzieć się wszystkiego. Jednak każdy z nas jest indywidualistą, ma własne wyobrażenie, szukając mebli do swojego domu, mieszkania, biura czy gabinetu.

Zanim wybierzemy odpowiedni stół dla siebie, przeglądamy wiele ofert, oglądamy pisma wnętrzarskie, korzystamy z dostępnych podpowiedzi. Wybór odpowiedniego stołu przybiera formę misji. A gdy już dokonamy wyboru, warto wiedzieć jakie znaczenie ma wybrany przez nas mebel. Podziwiając jego piękno i funkcjonalność będziemy jeszcze wiedzieć coś więcej o jego znaczeniu przez wieki w codziennym życiu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl